strilek records

 

 [catalog]

 

 

 

barricade

 

Kapela BARRICADE vznikla v okolí Kroměříže na podzim roku 1989. Tehdy ještě jako Barricada se rozhodla pro výhradně vlastní tvorbu, ovlivněnou americkou HC scénou, a poměrně rychle se začala prosazovat ve svém regionu. Toto období završila svou první demonahrávkou "Operace se zdařila ... pacient zemřel" /91/. Radikálně zaměřené texty, vydávané též v A-kontra a koncerty pořádané anarchistickými a ekologickými aktivisty charakterizovaly ideové zaměření kapely v té době. Kapelu provázely časté personální změny a obměny, odchody a návraty, ale vždy bez přerušení čilých koncertních aktivit. Postupem času si vydobývá velmi solidní renomé nejen na Moravě. Daří se jí proniknout na koncertní podia v Čechách, na Slovensku a Rakousku. V dubnu 1999 natočili BARRICADE v Bzeneckém studiu Shaark své první oficiální CD "Valentine´s Day", které vychází v roce 2001 na křídlech vydavatelství Strilek Records. Od září 2001 vyráží kapela na společné koncertní tour s bíloveckými ILLEGAL ILLUSION. V létě 2002 postihla kapelu těžká rána, kdy tragicky zahynul její frontman MADAX. Kapela tak přišla o kamaráda a člověka neuvěřítelného charisma. Na podzim odjíždí BARRICADE opět do studia kde natočila materiál pro nové CD. V lednu 2003 se stává staronovým členem kapely "PEROON 666" (ex. SHAARK, URSCHULUM), jenž u Barricade působil již v roce 1998. Na jaře 2003 vychází nové CD, MC Weakness Dreams.

Kapela hraje momentálně ve složení:
Havla - bass
Shilha - gt
Pepa - drums
Peroon666 - voc

V BARRICADE se na těchto postech objevili:
Kytara: Shilha, Petr Berecz, Roman Berecz, Josef Vaca, Michal Pochylý
Basa: Havla
Bicí: Jiří "Strom" Kaštyl, Roman Olejník, Jiří Neřád, Pepa
Vokál: Mirek "Medvěd" Úlehla, Petr "Čanča" Ivančic, Adam "MADAX" Polišenský, Peroon666

 

 

Miroslav Silhanek, Hradisko 100, Kromeriz 76701, Czech Republic, ph. +420 723 962 853, e-mail: [barricade@email.cz], official web: [www.barricade.cz]

 

1991 MC Operace se zdarila ... pacient zemrel
1992 MC Dreams for you
1994 MC Wild Drive
1997 Red House (nikdy nevydana nahravka)
1999 (2001) CD MC Valentine´s Day

2003 CD MC Weakness Dreams

Hardcore band Barricade started near by town of Kromeriz in 1989. After rather chaotic beginnings, Barricade - in those times named Barricada - began to struggle slowly affected with american hardcore music of bands like Mucky Pup, S.O.D. and, later on, some crossover music style. There were many personal changes in the band, lefts and returns, always without concert activities cut-off. Band got early well-known not only locally, they were playing also in Bohemia and Slovakia and in winter 1997 in Austria. Barricade had a lot of concerts with many domestic and foreign bands: Laberinto (Venezuela), Disordely Conduct (USA), Tagada Jones (France), Juice (USA), Olotila (Finland), Hardheaded Soul (Netherlands), Art of Fear (Austria), Oppesed to Violance (Germany), Rock Bitch (UK), Apatia (Poland) and others. Barricade took place in summer musical festivals like Attack of fire in Bzenec, Come and Die in Bucovice or the biggest Slovak Festival of the other culture in Dolny Kubin - here with new singer Madax (prev. Revolt Mind, Pooper Scooper). Band recorded their latest record called Valentine's Day in April 1999.